Skip to content

Architektura 21szego wieku : Drodzy pracodawcy: Czy chcesz architekta lub małpę Revita

5 miesięcy ago

787 words

Alhelí Zanella Giurfa Szukamy kogoś z licencjatem architektury z dwuletnim doświadczeniem.
Znajomość programów Revit, Vray, Adobe i Microsoft.
Znajomość dokumentacji RNE i Municipal.
Natychmiastowa dostępność – typowa lista zadań w architekturze.
Czy nowi absolwenci są osobami zdolnymi do zatrudnienia zgodnie z wymogami obecnego rynku.
I czy są to odpowiednie wymagania.
Być w stanie nazwać się architektem po pięciu lub więcej latach wczesnych poranków, duże obciążenie pracą, praca dyplomowa itp.
Jest wielkim osiągnięciem i satysfakcją dla tych, którzy ją osiągnęli.
Po uroczystościach, zdjęciach rodzinnych i nadrabianiu zaległości w nauce, nadszedł czas, aby stawić czoła rzeczywistości: szukać pracy.
Można by sobie wyobrazić, że ponieważ architektura jest uważana za jedną z najbardziej wymagających karier, co tłumaczyłoby, dlaczego jest ona określana również mianem architorture , to, co nastąpi później, nie powinno oznaczać więcej cierpienia.
Jednak rzeczywistość uderza.
Wkrótce zdajemy sobie sprawę, że istnieje luka między tym, czego nauczyliśmy się na uniwersytecie, a wymaganiami większości firm architektonicznych, firm budowlanych, deweloperów i innych sektorów, w których architekt może odgrywać rolę.
W ten sposób szukanie pracy staje się złożonym zadaniem, w którym nie ma już znaczenia, czy zdałeś warsztat z najlepszymi ocenami, czy też uzyskałeś doskonały wynik na swojej pracy.
Pięć lat to za mało, aby dana osoba mogła zanurzyć się w świecie architektura.
Uczą się wszystkiego i nic od razu: po prostu nie ma wystarczająco dużo czasu.
Nowi uczniowie architektury przybywają w nieznany świat, w którym po raz pierwszy muszą zmierzyć się z koncepcjami przestrzeni, skali i innych.
Następnie, gdy uczą się historii architektury, urbanistyki, metod budowy, a przede wszystkim uczą się projektowania, zdolności, które mieszczą się na kursie warsztatowym, który liczy się najbardziej , który czyni cię Architekt .
Jako student, rzadko kwestionujesz swoje szkolenie, szczególnie we wczesnych latach.
Nie wiedząc jeszcze zbyt wiele o architekturze, uczeń nie ma pojęcia, czego brakuje wiedzy, ani jakiej wiedzy potrzebnej do wzmocnienia, aby ukończyć przynajmniej jako architekt lub architekt.
Okres studiów uniwersyteckich jest do pewnego stopnia bańką, w której budynki nie mieszczą się bez przemyślanej struktury, słowo budżet nie pojawia się; schody awaryjne, pojemność budynku i dostęp dla osób niepełnosprawnych nie mają znaczenia, zwłaszcza jeśli błotni projekt.
Podczas studiów praktycznie nie pojawiają się krajowe przepisy budowlane.
Jest grupa architektów, zwłaszcza naukowców, którzy postulują, że izolacja pewnych aspektów rzeczywistości jest ważna, ponieważ uniwersytet jest miejscem, w którym uczysz się myśleć .
Podkreślają, że aby rozwinąć kreatywność i odkrywać pomysły i koncepcje wykraczające poza konwencjonalne, studenci architektury nie powinni podlegać pewnym zasadom i regulacjom, szczególnie w pierwszych latach.
Jak mówią, są pewne rzeczy, których się nauczyłem na boisku .
Dlatego teraz, na większości wydziałów architektury, staże przeddyplomowe są obowiązkowe.
Praktyki są prezentowane jako okno rzeczywistości, w którym uczeń doświadcza pracy i rytmu biura, zdobywa doświadczenie, a jednocześnie wzbogaca swój życiorys (CV).
Jednak po odbyciu stażu niekoniecznie upewnisz się, że zapoznałeś się z pewnymi czynnościami, takimi jak zrobienie miejsca, wypełnienie SBF (Single Building Form), wypełnienie Tabeli Wartości Jednostek itd.
Czego możesz się nauczyć przez praktykę bardzo dokładnie, w którym miejscu wybierzesz, a raczej, w którym miejscu Cię zaakceptowałeś; jak dużo pracy powierzają ci jako stażyście, a wreszcie towarzyszy profesjonalistom, którzy poświęcają czas i pracę, aby cię poprowadzić i wyjaśnić to, czego nie wiesz.
Są studenci, którzy mogą spędzić sześć miesięcy na praktykach w najbardziej uznanych firmach i poświęcają się wyłącznie tworzeniu modeli, składaniu planów i rozwijaniu jednej lub drugiej części projektu, o ile nie jest to coś zbyt złożonego lub ważnego.
Dlatego też pozostawienie tylko koniecznej dawki rzeczywistości jedynie stażom przeddyplomowym jest czymś pozostawionym przypadkowi.
Reasumując profil absolwenta, możemy mieć kreatywnych, innowacyjnych, opartych na humanistyce przedsiębiorców o wartości etycznych i moralnych.
Powinniśmy przyznać, że istnieją pewne wydziały, które oferują również szkolenia z perspektywy biznesu i zarządzania.
Jednak kursy, które zapewniają ten trening, są zwykle planowe i nieatrakcyjne dla osób, które wybrały karierę związaną z kreatywnością.
Ostatecznie, każdy kurs, który nie jest warsztatem, nie zostanie podjęty z wystarczającą dyscypliną lub poświęceniem, ponieważ nic nie ma większego znaczenia niż warsztat .
Tak więc, spotykamy się z nowymi architektami, którzy przychodzą na rynek pracy głównie z ukierunkowaniem na projekt.
i z iluzją w końcu
[patrz też: ile kosztuje m3 betonu aluminiowe, archiwum allegro 2013, ile kosztuje m3 betonu ]

Powiązane tematy z artykułem: archiwum allegro 2013 ile kosztuje m3 betonu reakcja egzotermiczna