Skip to content

Architektura 21szego wieku : Koncepcja projektu Muzeum Bollywood w Film City / Yazdani Studio of Cannon Design

5 miesięcy ago

434 words

Dzięki uprzejmości Yazdani Studio of Cannon Design Wraz z biurami w Mumbaju i Toronto, Yazdani Studio of Cannon Design z Los Angeles ogłasza koncepcyjny projekt nowego światowego Muzeum Bollywood, zlokalizowanego w Film City w Bombaju w Indiach.
Projekt jest fizyczną manifestacją emocjonalnej reakcji na kino hindi.
Lokalizacja: Film City, Mumbai, Indie Klient: Maharashtra Film, Scena i Cultural Development Corporation Ltd.
Architekt: Yazdani Studio of Cannon Design we współpracy z Cannon Design International Czytaj dalej, aby zobaczyć więcej zdjęć i opis projektu.
+ 15 Opis projektu dostarczonego przez Yazdani Studio of Cannon Design: Projekt dla Muzeum Bollywood wykorzystuje moc tej szczególnie dynamicznej formy kina, reagując na jej warstwowe wyrażanie emocji.
Ten fundamentalny aspekt kina Bollywood inspiruje wiele aspektów projektu, od jego falistej ikonicznej formy po wielorakie fale przestrzennego doświadczenia, które kaskadowo krążą po całym obiekcie.
Dzięki uprzejmości Yazdani Studio of Cannon Design Wyobrażenie programu jako serii scenariuszy generowanych z bogatej palety doświadczeń i przestrzeni.
Najważniejsze w tym ćwiczeniu było zanurzenie muzealnika w otoczeniu, w którym mogliby być gwiazdą: goście wchodzili do muzeum poprzez przybycie czerwonego dywanu, a orientacja odbywa się w teatrach przeznaczonych na galowe imprezy.
Niektóre galerie są traktowane jako zestawy robocze dla.
Za kulisami.
czują się, podczas gdy inni używają technologii interaktywnej do zanurzania patronów w światach widocznych tylko na ekranie.
Lobby + Preshow – dzięki uprzejmości Yazdani Studio of Cannon Design Usytuowane w Film City, w pracowni zaplecza, muzeum uczestniczy w branży, która ją wspiera.
Wewnątrz wiele małych teatrów łączy się w celu otwarcia nocnych projekcji i głównych ceremonii wręczenia nagród.
Stworzona jako całodzienna historia, krajobraz i budynek łączą się, by wspierać różnorodność doświadczeń.
Rodziny, które podróżowały z daleka, mogą piknik wśród zestawów reprodukcji i cieszyć się pokazami w ogrodzie filmowym.
Plan terenu – dzięki uprzejmości Yazdani Studio of Cannon Design Koncepcja ruchu i przepływu przenosi się do struktury.
Poniżej złożonej formy płynącej leży racjonalna struktura, która umożliwia elastyczność programowania.
Magazyny przypominają eksponaty od rzeczywistych zestawów po intymne spotkania z pamiątkami.
Odpowiednio, Muzeum Bollywood nie jest pudełkiem zawierającym artefakty, ale żywą przestrzenią świętującą i wspierającą żywą kulturę.
Tunel miłości (pyaar ki raahen) – dzięki uprzejmości Yazdani Studio of Cannon Design Muzeolodzy: Lord Cultural Resources Engineering: ARUP Architektura krajobrazu: SWA Interaktywne i wciągające środowiska: BRC Imagination Arts Audio Visual: Electrosonic Lighting Design: AWA Lighting Designers
[przypisy: mrówka świebodzin, archiwum allegro 2013, torkretnica ]

Powiązane tematy z artykułem: archiwum allegro 2013 mrówka świebodzin torkretnica