Skip to content

Architektura 21szego wieku : Nauka z Casablanca Exposition

5 miesięcy ago

406 words

Dzięki uprzejmości Cattani, Thung, Van der Drift Wystawa odbywa się w katedrze Sacré Coeur w Casablance od 4 listopada.
26 listopada Nauka z Casablanki jest reprezentacją wyniku architektonicznych badań porównawczych w dziedzinie budownictwa mieszkaniowego i urbanistycznego.
W kontekście 5.
konferencji Perspective w Afryce, AAMatters we współpracy z Casamemoire zainicjował tę ekspozycję z nadzieją, że ponowne spojrzenie na Casablankę może otworzyć nowe perspektywy na złożone problemy modernistycznych dzielnic, które zostały zburzone, aby zrobić miejsce dla nowych projektów rozwojowych.
Więcej informacji na temat wydarzenia po przerwie.
Casablanca była modernistycznym laboratorium dla europejskich architektów, którzy eksperymentowali z nowymi koncepcjami środowisk mieszkalnych.
W Holandii jednak budynek według zasad modernistycznych zaowocował stworzeniem problematycznych obszarów o wysokich wskaźnikach migracji i przestępczości.
Pierwotny plan osiedli polegał na stworzeniu mieszkań na siatce 8 razy 8 metrów.
W ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat mieszkańcy przejęli rolę architektów i zbudowali przedłużenia pierwotnego planu w ramach tej sieci.
Miejscowe powiedzenie: Każdy Marokańczyk jest architektem.
jest tu praktykowane w pełni.
Dzięki uprzejmości Cattani, Thung, Van der Drift Te procesy zawłaszczania i transformacja mieszkania zainicjowana przez użytkownika zainspirowały projekt ekspozycji mającej na celu odtworzenie sugestywnej instalacji krajobrazu.
Dzięki wykorzystaniu recyklowanych palet struktura opiera się na modułowej siatce, która przypomina kratkę, którą Ecochard, architekt dzielnicy, zbudował dla swojego projektu.
Ten system paletowy doprowadził do możliwości wytwarzania różnych wysokości i ścieżek, w sposób odzwierciedlający różne etapy ewolucji pierwotnego planu.
Dzięki uprzejmości Cattani, Thung, Van der Drift Szorstkość palet, uniwersalny symbol konstrukcji, została łagodniejsza dzięki starannemu rozmieszczeniu świateł i ścieżek.
Poduszki, siedziska i czajniki pomagają przekształcić strukturę palet w wygodne ustawienie salonu, które oddaje atmosferę typowego marokańskiego salonu.
Podobnie jak struktura paletowa tej wystawy, dzielnice w Casablance pozwoliły na dalsze modyfikacje i zmiany pokazujące, że są bardziej elastyczne niż europejskie przedmieścia, gdzie sztywny system generuje teraz kilka problemów związanych z odnawianiem architektury i integracją społeczną.
Lekcja wyciągnięta z Casablanki jest taka, że zbudowane środowisko nie musi być statycznym bytem, jak to jest powszechną praktyką w Europie i że ta nieustanna transformacja może pomóc w pomyślnym sąsiedztwie, gdy mieszkańcy mają silne poczucie miejsca.
Dzięki uprzejmości Cattani, Thung, Van der Drift
[więcej w: ile kosztuje m3 betonu zewnętrzne, ile kosztuje m3 betonu, egzotermiczna ]

Powiązane tematy z artykułem: egzotermiczna ile kosztuje m3 betonu zbrojenie podciągu