Skip to content

Architektura i nowoczesne budownictwo – Djibloho – Equivalial Guinea S Future Capital City / IDF – Ideias do Futuro

5 miesięcy ago

701 words

Plan zagospodarowania Znajduje się na Wele-Nzas, nowa stolica zostanie zbudowana, aby spełnić marzenie Prezydenta.
Nowa stolica stanie się atrakcją dla około 160 000 mieszkańców i obejmie 8,150 hektarów.
Koncepcja charakteryzuje się nowoczesnością i szacunkiem przez kulturowe korzenie kraju, optymalizując jego tożsamość i bogactwo ekosystemu, do którego należy.
Zrównoważony rozwój jest także uprzywilejowaną cechą każdej dziedziny.
Koncepcja autorstwa IDF-Ideias do Futuro ma swoje źródło w fuzji między rzeką a ortogonalną macierzą reprezentowaną przez sieć dróg, w toku.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Przyszła stolica administracyjna będzie zlokalizowana w Wele-Nzas, pomiędzy miastami Bata i Mongomo, a jedynie 20 km od nowego lotniska w Mongomeyen.
Miasto będzie obsługiwane przez sieć dróg krajowych.
Djibloho charakteryzuje się gęstym lasem równikowym, który go otacza, oraz silną obecnością rzeki Wele.
blok miejski 01 Koncepcja ta wynika z silnej obecności zielonej struktury i wykorzystania, ale także zachowania naturalnych cieków wodnych, gdzie zlokalizowana będzie główna infrastruktura i obiekty rekreacyjne (parki miejskie, cmentarze, ogród zoologiczny, ogród botaniczny, park sportowy i pole golfowe).
Djibloho będzie rozciągać się na 8.150 hektarów i jest rozwijane w ortogonalnej macierzy, która wykorzystuje istniejącą sieć dróg.
Ta macierz pozwala na łatwe połączenie centrum miasta z resztą pobliskich wiosek.
blok miejski 02 Cztery główne ulice są tworzone w celu uporządkowania przepływu ruchu i zlokalizowania wielu różnych infrastruktur.
Jedną z tych głównych ulic jest Av.
de la Justicia (Justice Av.) o szerokości 81 mi długości 3,629 m inspirowany jest Avenue des Champs-Élysées.
Ta aleja jest główną osią życia miejskiego i ma swój punkt kulminacyjny w pałacu prezydenckim.
To tutaj znajduje się serce miasta, gromadzące kilka 6-piętrowych wysokich budynków dla biur, handlu, obiektów użyteczności publicznej i mieszkań, które odpowiadają różnorodnym miejskim zajęciom.
Z widokiem na tę aleję możemy obserwować katedrę, do której prowadzi kolejka linowa.
centrum kulturalne Równolegle do tej alei, w pobliżu rzeki Wele, znajduje się Oś Przyrody, w której znajduje się kilka obiektów kulturalnych i rekreacyjnych.
Są one strategicznie rozmieszczone, aby w pełni wykorzystać naturalne elementy, w szczególności proponowaną lagunę, która jest wynikiem rozszerzenia rzek.
Chociaż cały plan proponuje przestrzenie wielofunkcyjne, składa się z wyspecjalizowanych obszarów, w których dominują niektóre działania.
biblioteka Obszar administracyjny składa się z Pałacu Prezydenckiego i Gwardii Prezydenckiej, wraz z Ministerstwami Rządu, Parlamentem i Sądem Najwyższym zakończonymi Av.
de la Paz (Peace Av.) i szeroki ogród.
W pobliżu tego obszaru znajduje się dzielnica ambasad.
W odniesieniu do obszarów mieszkalnych plan proponuje utworzenie trzech różnych obszarów dla trzech różnych rodzajów czynszów: wysokich czynszów, średnich czynszów i mieszkań socjalnych.
port Pierwszy obszar położony jest w uprzywilejowanym nabrzeżu rzeki, otoczonym szerokim, zielonym terenem.
Mieszkania środkowe znajdują się w centrum miasta, niedaleko terenów rolniczych, w których można znaleźć ogrody warzywne.
Obok obszaru przemysłowego i centrum technologicznego znajduje się lokal mieszkalny, ustawiony na planie północno-wschodnim i południowo-wschodnim.
Te obszary mieszkalne mają na celu promowanie jednostek sąsiedztwa złożonych z dużej różnorodności obiektów, od handlu po zdrowie, obiekty sportowe, edukacyjne, kulturalne i religijne.
W celu uszanowania tradycji i kultury ludzi, w każdym bloku miejskim proponowane są wysokiej jakości przestrzenie publiczne.
wysokie czynsze mieszkaniowe W nowej stolicy jednostka uniwersytecka zostanie umieszczona w pobliżu centrum technologicznego, które aspiruje do wielkiego znaczenia w Afryce.
Aby zaspokoić znaczące zapotrzebowanie na energię, takie miasto na pewno będzie potrzebować, zaproponował budowę słonecznej elektrowni fotowoltaicznej, która wytwarzałaby 156 GWh rocznie.
Można również przewidzieć budowę zapory, zlokalizowanej 30 km poniżej.
Wzmacniając potrzebę maksymalizacji wykorzystania energii słonecznej, zaproponowano instalację paneli fotowoltaicznych w kilku budynkach miejskich.
Woda i odpady będą również przetwarzane za pomocą ekologicznych technologii.
Aby promować potencjał turystyczny miasta, obwód Formuły jest uwzględniony w planie miasta.
czynsz w średniej dzielnicy Struktura miasta przedstawia kilka centrów, w tym obiekty kulturalne, turystyczne, religijne, administracyjne, edukacyjne, sportowe, zdrowotne, handlowe i rekreacyjne, które wyrażają troskę o zachowanie lokalnej formy terenu: rzeki, cieków wodnych i roślinności, która otacza i przenika je.
Budynek wielofunkcyjny Ze względu na cechy klimatyczne i ri
[hasła pokrewne: digibirds allegro, olx pabianice, zbrojenie podciągu ]

Powiązane tematy z artykułem: digibirds allegro olx pabianice zbrojenie podciągu