Skip to content

Architektura i nowoczesne budownictwo – Infinite Free Iraqi Constitution Proposal / Manhal Al Habbobi

4 miesiące ago

326 words

Manhal Al Habbobi Jak można skondensować ponad dziesięć tysięcy lat cywilizacji w jeden projekt, który wiernie opowiada historię wielkiego narodu.
Odpowiedzią jest zwycięski projekt prestiżowego konkursu architektonicznego na zaprojektowanie nowego kompleksu dla Sekretariatu Generalnego Rady Ministrów w Bagdadzie.
Zaha Hadid i ponad 30 innych międzynarodowych architektów wzięło udział w tym konkursie, wygranym przez irackiego architekta Manhala Al-Habbobiego (Master in Philosophy of Architecture) z jego Emiratami.
CAP.
projekt.
Więcej zdjęć i opis projektu po przerwie.
Koncepcja projektu ewoluowała jako logiczny i naturalny wynik podejścia systemowego, dochodząc do wniosku, że nieskończona wolna iracka konstytucja .
byłby doskonałym tłumaczeniem celów projektu, ponieważ reprezentuje on teraz wirtualną linijkę, którą należy umieścić i utrzymać.
.
Manhal Al Habbobi Cztery etapy ewolucji koncepcji obejmowały poszukiwanie deklaracji projektowej, która przekazałaby rację bytu.
dla projektu; decydowanie o niektórych cechach w oświadczeniu, które mogłyby być wizualnie zrealizowane; symbolizuje cechy w linearnej prezentacji, a na koniec symbolizuje przemianę formy w sposób przypominający biologiczny proces, w którym żywe stworzenie rozwija się fizycznie po urodzeniu lub wylęgnięciu.
.
Manhal Al Habbobi Architekt sugeruje, że jeśli można sobie wyobrazić gigantyczną cylindryczną pieczęć, która była używana w starożytnym Iraku jako narzędzie administracyjne, z wygrawerowanymi wszystkimi istotnymi cechami przeszłych, obecnych i przyszłych aspiracji Iraku, ten obraz jest użyty w projekcie zaznaczyć wstążkę łączącą ląd z rzeką Tygrys.
Rzeźbiony historią Iraku, krajobraz tej wstęgi ewoluował, poprzez proces metamorfozy, w wspaniałe przestrzenie architektoniczne wytyczone przez elegancko określone progi.
.
Manhal Al Habbobi Manhal Al Habbobi mówi, że w przyszłości, jeśli staniesz przed budynkiem, który mówi do ciebie i powie ci, że w środku są ludzie, którzy opiekują się Nieskończoną Wolną Konstytucją Iraku, to zrozumiesz to jesteś w Bagdadzie przed Sekretariatem Generalnym Rady Ministrów.
Miłego pobytu! tablica zawodów 01
[patrz też: torkretnica, zbrojenie podciągu, coleus canina ]

Powiązane tematy z artykułem: coleus canina torkretnica zbrojenie podciągu