Skip to content

Budownictwo i architektura : 5 Nowo powstających karier w architekturze Technologia, na którą należy zwrócić uwagę w 2018 r. I później

7 miesięcy ago

838 words

Kompozyt oparty na zdjęciach użytkowników Pixabay LenaSevcikova i HammerandTusk Nawet z technologią taką jak rzeczywistość wirtualna, rzeczywistość rozszerzona, druk 3D, projektowanie obliczeniowe i robotyka już zmieniające praktykę architektury, społeczność projektantów po prostu zarysowuje potencjał nowych technologii.
Projektanci, którzy uznają to i inwestują w budowanie umiejętności i wiedzy specjalistycznej, aby zmaksymalizować wykorzystanie tych narzędzi w przyszłości, z natury staną się lepszymi architektami i staną na zupełnie nowych ścieżkach kariery w miarę rozwoju naszego zawodu.
Jest to wyjątkowy ekscytujący moment, w którym architektura może przejść przez innowacyjne wykorzystanie technologii.
Jeszcze dekadę temu projektanci zainteresowani zarówno architekturą, jak i technologią byli zasadniczo zobowiązani realizować jedną lub drugą.
Teraz, gdy architektura zaczyna wykorzystywać najnowocześniejsze technologie, dziedziny te nie wykluczają się wzajemnie.
Zamiast wybierać preferowaną ścieżkę, dzisiejsi architekci są zachęcani do korzystania z technologii, aby stać się poszukiwanym talentem.
Wiele pisaliśmy o tym, jak technologia zmienia sposób pracy architektów i produkty, które możemy dostarczyć klientom podczas cyklu życia projektu, Mniej uwagi poświęcono sposobowi, w jaki technologia zmienia możliwości kariery w zawodzie.
Firmy architektoniczne zatrudniają obecnie role, które nie istniały nawet trzy lata temu.
Oto spojrzenie na pięć nowych ścieżek kariery, które umożliwi technologia projektowania w 2018 r.
I najbliższej przyszłości.
Główny technolog ds.
Technologii.
Firmy w innych wiodących branżach od dawna zatrudniają Chief Technology Officers (CTO), zawód projektanta wolniej rozpoznaje ich wartość .
W ostatnich latach zaczęło się to zmieniać, jako że garstka firm zaczęła zatrudniać na tym ważnym stanowisku.
Wraz z szybką ewolucją technologii projektowania ważne jest, aby firmy i osoby indywidualne oraz zespoły skoncentrowały się na zapewnieniu, że zawsze wykorzystują najlepsze narzędzia i procesy, aby dostarczyć je swoim klientom.
CT koncentrują się głównie na zapewnieniu, że zespoły projektowe nieustannie wdrażają innowacyjny projekt cyfrowy technologię i udoskonalenie jej wykorzystania.
Zasadniczo tworzą one mapy drogowe dotyczące tego, jak w nadchodzących latach wzrośnie wzornictwo cyfrowe w praktyce, a następnie będą odpowiedzialne za jego wykonanie.
W przypadku niektórych firm, które już prowadzą tę czynność przez zatrudnianie CTO, należy spodziewać się, że więcej firm zacznie wypełniać te role w 2018 r.
Spokojne modele rzeczywistości Jedną z najpotężniejszych zmian, które tworzą nowe technologie, jest odejście od rysunków projektowych 2D i planów pięter po bardziej realistyczne Wirtualne środowiska 3D.
Ta zmiana sprawia, że komunikacja między projektantami, klientami i użytkownikami końcowymi jest bardziej znacząca.
Zamiast poprosić ich o wyobrażenie sobie, w jaki sposób szkice i plany pięter przełożą się na przyszłą zabudowę, architekci mogą teraz umieszczać klientów w wirtualnych środowiskach na wiele lat przed ukończeniem rzeczywistych budynków.
Dzięki temu klienci i użytkownicy końcowi mogą w nowy sposób rozumieć cechy przestrzenne, zadawać lepsze pytania i rozpoznawać wyzwania lub możliwości, które wzmacniają ostateczny produkt.
Pomaga to również klientom czuć się pewniej w kwestii inwestycji.
Im więcej klientów rozpoznaje korzyści, jakie VR może przynieść ich projektom, firmy projektowe będą walczyć o zatrudnienie najlepszych modelarzy 3D i ekspertów od animacji.
Posiadanie ludzi w zespołach projektowych, którzy potrafią tworzyć najlepsze, najbardziej wciągające wirtualne środowiska, będzie stanowić długą drogę do zapewnienia satysfakcji klienta i powtórzenia działalności.
Nie zdziw się, jeśli firmy zajmujące się architekturą będą starały się pozyskać czołowych talentów z branży gier wideo, aby wypełnić luki w talentach i zachować konkurencyjność w tym obszarze.
Wiedząc, jak wiodące środowiska wirtualne mogą bezpośrednio poprawić możliwości klienta, architekci powinni rozważyć Podnoszenie umiejętności modelowania rzeczywistości wirtualnej.
Projektanci wirtualnej symulacji Do tej pory architekci używają głównie technologii VR do tworzenia środowisk odzwierciedlających przestrzeń, która zostanie zbudowana po raz pierwszy.
Jednak wiele firm już widzi potencjał w zakresie możliwości umieszczania projektantów i klientów w wirtualnie symulowanych zdarzeniach w tych środowiskach.
Na przykład, czy chcesz zapewnić, że zaprojektowałeś szpital do skutecznej ewakuacji w obliczu huraganu.
Utwórz model VR, a następnie wykonaj symulację scenariuszy ewakuacji, gdy nastąpi wiatr, deszcz i możliwe zniszczenie.
Czy chcesz mieć pewność, że dźwięk z puli społeczności nie sprawi, że mieszkania będą mniej pożądane do wynajęcia.
Zbuduj model i przetestuj parametry, aby zrozumieć, czy hałas będzie odstraszający.
Chcesz zmniejszyć ryzyko, że pacjenci z problemami poznawczymi znajdą się w klinice.
Symuluj jak cienie projektują i poruszają się po powierzchniach podłogi w danym momencie, aby zrozumieć, w jaki sposób ci pacjenci mogą reagować i / lub potknąć się na nich.
Projektowanie modeli VR i projektowanie symulacji w nich wymaga unikalnych talentów.
Również tutaj architekci, którzy zaczynają budować umiejętności, które pomogą im w testowaniu scenariuszy dla klientów, mogą wyróżnić się na przyszłe możliwości kariery.
Interfejs dotykowy D
[hasła pokrewne: olx dębica, projektowanie schodów zabiegowych, digibirds allegro ]

Powiązane tematy z artykułem: digibirds allegro olx dębica projektowanie schodów zabiegowych