Skip to content

Budownictwo i architektura : Rosja planuje Ice City na kole podbiegunowym

7 miesięcy ago

238 words

W najnowszej próbie ujednolicenia roszczeń terytorialnych w ramach koła podbiegunowego, Rosja ogłosiła plany zbudowania miasta dla 5000 mieszkańców całego roku 1000 mil od bieguna północnego na odległej wyspie Kotelniy w Archipelag Nowosybirski.
Częścią planu strategicznego, mającego na celu zapewnienie sobie prawa do ogromnych zasobów naturalnych pod polarną pokrywą lodową, planowany rozwój będzie kosztował kilka miliardów dolarów.
Kontynuuj czytanie po przerwie.
Architekci zaprojektują luksusowy styl życia w specjalnie regulowanym klimacie umiarkowanym, który będzie wyposażony we wszystkie udogodnienia współczesnych miast, takich jak laboratoria naukowe, parki, hotele, katedry, szkoły, obiekty sportowe i szpital.
Rozciągając się na długości mili i osiągając szerokość 800 metrów, zasoby niezbędne do zasilania takiej placówki są znaczące.
Obecny system proponuje pływającą elektrownię jądrową, która zaspokaja potrzeby miasta.
Recykling odpadów będzie prowadzony przez dwie fabryki, które przekształcą wszystkie śmieci w popiół.
Samowystarczalna struktura produkcji żywności, która obejmuje hodowle ryb i drobiu, szklarnie i zakłady przetwórstwa pszenicy, zapewni niezbędne pożywienie dla ludności.
.
http://www.dailymail.co.uk Obecnie nie ma ustalonego harmonogramu rozpoczęcia.
Jednak przy tak ambitnych planach, propozycja ta z pewnością zainicjuje debatę na temat samej istoty aktywności wokół bieguna północnego.
.
http://www.dailymail.co.uk Referencje: www.dailymail.co.uk Zdjęcia: www.dailymail.co.uk
[podobne: torkretnica, mrówka świebodzin, digibirds allegro ]

Powiązane tematy z artykułem: digibirds allegro mrówka świebodzin torkretnica