Skip to content

Nowoczesna architektura : Wideo: Colour Shadows / Eduardo Castillo, Cristobal Palma

5 miesięcy ago

277 words

Przez ostatnie 12 lat MoMA i PS1 zaprosiły grupę wschodzących architektów do rywalizacji o możliwość zaprojektowania i skonstruowania letniej instalacji na dziedzińcu MoMA PS1 w ramach ich programu Young Architects (można sprawdzić skróty 2012 lista tutaj).
Od ubiegłego roku program rozpoczął międzynarodową wersję w dwóch krajach: Chile (Color Shadows, w Centrum Kultury Matucana 100.
YAP_CONSTRUCTO) i Włoszech (wHATAMI, w muzeum MAXXI w Rzymie, YAP_MAXXI).
Zwycięski projekt chilijskiej wersji, zaprojektowany przez Eduardo Castillo, był otwarty latem 2010 (styczeń-luty, południowa półkula), gospodarzem serii wydarzeń kulturalnych i sesji muzycznych, podobnie jak PS1 w Queens.
Projekt, Color Shadows, składa się z szeregu dachów zbudowanych z drewnianych słupków, które wraz z tkaniną tworzyły relief topograficzny, który nie tylko pokrywa patio, ale także przestrzennie je zamyka.
Ta dynamiczna struktura filtruje światło i stale zmienia się w ciągu dnia.
Ten dynamiczny stan można zobaczyć dzięki temu wideo autorstwa architektonicznego fotografa Cristobala Palmy.
Więcej filmów Cristobala Palmy w Blogu: Biblioteka Nicanor Parra (Mathias Klotz) Przedszkole El Porvenir (Giancarlo Mazzanti) Szkoła Flor del Campo (Giancarlo Mazzanti + Felipe Mesa) Obiekty sportowe (Giancarlo Mazzanti + Plan B) Cristobal Palma (1974, Oxford, Wielka Brytania ): Cristobal pracuje w Santiago w Chile i zajmuje się architekturą, fotografią miejską i dokumentalną.
Studiował w londyńskiej szkole architektonicznej School of Architecture (AA), a jego prace zostały opublikowane w wielu tytułach na całym świecie, z ostatnimi zleceniami: The New York Times, Monocle, Wallpaper, Domus, Dwell and Architectural Digest.
Mieszka w Santiago w Chile i pracuje zarówno z architektami w Chile, jak i za granicą.
[hasła pokrewne: torkretnica, mrówka tarnów gazetka, reakcja egzotermiczna ]

Powiązane tematy z artykułem: mrówka tarnów gazetka reakcja egzotermiczna torkretnica